ankara paintball mekanları

Paintball , insanların bireysel olarak veya takım şeklinde rakiplerini yenmek için yarıştıkları bir spor. ”Paint” ve ”ball” yani Türkçe karşılığı boya topu anlamına geliyor. Oyuncu kişiler paintball malzemeleri kullanarak planlama ve taktik becerilerini kullanarak bu oyunu oynuyorlar. Paintball oyununu oynamak için paintball maskesi , paintball silahı , paintball kask ve paintball mermisi kullanılıyor. Paintball mermileri renkli boya ve jelatin kapmaladan oluşuyor. Şimdilik Keçiören , Kızılay , Kazan , İvedik , Polatlı , Şereflikoçhisar , Dikmen , Batıkent , Macunköy , Ostim ,Nata Vega , Polatlı , Bala , Ayaş gibi yerlerde paintball sahası bulunmuyor.

YOUTUBE KANALIMA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İçindekiler

Ankara Paintball Yerleri ve Ankara Paintball Fiyatları

Bu makalemde size Ankara paintball sahaları nerede , yerleri ve adresleri hakkında bilgiler vereceğim. Ankara’da paintball oynanan yerler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ankara merkez en iyi ve en ucuz paintball sahaları , turnuvası hakkında , saatleri ve fiyatları (ücretleri) öğrenmek için işletmelerin üzerine tıklayabilirsiniz. (ne kadar) Fırsat etkinlikleri ve tavsiye mekanlar burada yayınlanıyor.

1- Ankara Bilkent Arena Paintball

8000 metrekare alana sahip Bilkent Arena Paintball sahası maksimum 50 oyuncuya kadar hizmet sunabiliyor. Ayrıca oyun öncesi ya da sonrasında piknik yapılacak alanlarda mevcut. Ümitköy‘e yakın konumda.

2- Mühye Paintball – Anka Paintball

10000 metrekare alana sahip eski adıyla Mühye Uçak Paintball şimdiki adıyla Anka Paintball , Çankaya İlçesi Mühye Köyü sınırları içerisinde , İmrahor vadisi mevkiinde eski tuğla fabrikası sahasında kurulmuş. Paintball sahası Eymir Gölü‘ne yakın bir noktada yer alıyor. Buradan Gölbaşı İlçesi’ne bağlı Eymir Gölü‘ne de uğrayabilirsiniz. Açık hava ve kapalı alan paintball sahasına sahip. Oyun sahası maksimum 40 kişiye kadar destekliyor. Burası Ankara’nın en büyük paintball sahasından birisi.

3- Mühye Köyü 06 Paintball

Mühye Köyü Ankara 06 Paintball 8000 metrekarelik alanıyla 40 oyuncuya kadar destek sağlıyor. Piknik alanı da mevcut durumda. Mamak İlçesi’ne daha yakın konumda bulunuyor.

4- Esenboğa Paintball

Ankara Esenboğa Paintball , Ankara havaalanı yolu üzerinde 8500 metrekare saha alanı imkanı sunuyor ve maksimum 30 kişiye kadar destek sağlıyor. 2 katlı tuğla fabrikası dekore edilip tasarlanmış. Piknik alanları da bulunuyor. Ankara Saray Mahallesi’ne bağlı durumda. Pursaklar ve havaalani na yakın konumda.

5- Atak Paintball Çayyolu

Atak Paintball Ankara Çayyolu Dodurga Köyü sınırlarında yer alıyor. 5500 metrekare alanıyla diğer sahalardan biraz küçük. Maksimum 40 kişiye kadar destek sunabiliyor. Etimesgut , Bağlıca Mahallesi’ne daha yakın bir konumda bulunmakta.

6- Ankara Paintball

Ankara Paintball Çubuk yolu üzerinde Aba Besi Çiftliği karşısında yer alıyor. 10.000 metrekare oyun alanı ve 7000 metrekare mangal piknik alanına sahip durumda. Burası Ankara’nın Cubuk İlçesi’ne ve Akyurt İlçesi’ne daha yakın konumda bulunuyor.

7- Park Paintball

Ankara Park Paintball İncek yakınlarındaki Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nın içerisinde orman kesimde yer alıyor. 8500 metrekarelik bir alanda yer bulunuyor.

8 – Star Paintball Ankara Antares Avm Etlik , Mtg Paintball Eskişehir Yolu 28.km , Armada Paintball kapandı.

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’na göre paintball yaş sınırı 14 olarak belirtilmiştir. 2017 senesinden beri 2004 doğumlu ve sonrasında doğanlar velileri eşliğinde paintball oynayabilir maddesi eklenmiş.

Ankara paintball ekşi

Saygılarımla Numan Koçak