Doğa Gezileri

Şahinler Tabiat Parkı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Şahinler Milli Parkı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Şahinler Tabiat Parkı ya da Şahinler Milli Parkı Ankara Kızılcahamam İlçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Şahinler Tabiat Parkı kamp yapılabilecek güzel bir ormanlık alana sahip. Ankara kamp yerleri arasında , Kızılcahamam bölgesindeki doğası bozulmamış çadır kampı yapılabilecek alanlar arasında yer alıyor.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şahinler Milli Parkı’nda kamp yapmak ? Şahinler Milli Parkı konaklama açısından sadece kamp yapmaya uygun. Konaklama için herhangi bir butik otel ya da pansiyon bulunmuyor.
Şahinler Milli Parkı’nda bulunan Şahinler Göleti’nin çevresini daha çok mangal yapanlar ve piknik yapanlar tercih ediyor. Mangal yapanlardan ve piknik yapanlardan uzak kafa dinleyip sakinlik arıyorsanız orman içlerini tercih edebilirsiniz. Kamp alanları mangal , kamp ateşi ve yer ateşi yakmak için uygun. Kamp alanı güvenli kamp alanları arasında.

https://youtu.be/4sQaLlchRUU
Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı 2021 - Şahinler Milli Parkı - Kızılcahamam - Ankara

Şahinler Tabiat Parkı Ulaşım

Kızılcahamam Şahinler Milli Parkına nasıl gidilir? Ankara Şahinler Milli Parkı kaç km ? Ankara ‘dan yaklaşık 110 kilometre mesafede yer alıyor ve yol tahmini olarak 1 saat 30 dakika sürüyor. Şahinler Milli Parkı Kızılcahamam ; eski Ankara – İstanbul yolu üzerinde , Kızılcahamam merkezi 30 kilometre geçtikten sonra yolun sağında yer alıyor. Bir başka deyişle Ankara – Bolu karayolu üzerinde Bolu ‘ ya giderken yolun sağında kalıyor. Bolu ‘nun Gerede İlçesi’ne de 30 kilometre mesafede bulunuyor. Yol asfalt ve ulaşım gayet rahat. Şahinler Tabiat Parkı nasıl gidilir ? Ankara – Kazan – Kızılcahamam – Şahinler Milli Parkı

Şahinler Milli Parkı Hakkında Bilgi

Şahinler Milli Parkı yaklaşık 40 dönümlük bir alan üzerinde yer alıyor. Ormanda doğası bozulmamış meşe , kayın , karaçam ve sarıçam ağaçları bulunuyor. Şahinler Tabiat Parkı rakım olarak 1350 metrededir. Sahinler Milli Parki ‘nın girişinde gölete de adını veren Şahinler Göleti yer alıyor. Şahinler Göleti’nde balık avlanabiliyor. Balık avı için orta boylarda aynalı sazan balığı olduğu bilgisini aldık. Şahinler Milli Parkı’nda lavabolar ( wc , tuvalet ) mevcut.

Şahinler Milli Parkı kamp alanında yeme içmek için satın alma yerleri mevcut değil. Merkezden alın ya da yakınlardaki köylerden malzemenizi temin edebilirsiniz. Şahinler Milli Parkı kamp alanında çeşme de bulunuyor.

Şahinler Milli Parkı Doğa Yürüyüşü

Şahinler Milli Parkı trekking yapmak için harika rotalara sahip. Akşamları serin oluyor. Ona göre kıyafet seçimi yapmalısınız. Yazın , sonbaharda ve kışın ayrı güzellikte oluyor milli park. Bölgede kurt , tilki , çakal , sansar , sincap , keklik ve tavşan gibi hayvanlarından bulunduğunu öğrendim.

Şahinler Milli Parkı , Çamkoru Milli parkı gibi henüz ranta açılmamış. İki milli park arası yaklaşık 11 kiometre. Bu açıdan lütfen doğamızı temiz tutalım ve doğamıza sahip çıkalım. Diğer rotanız Çamkoru Tabiat Parkı olabilir. Şahinler mahallesi şahinler tabiat parki 06890 kızılcahamam / ankara

YOUTUBE KANALIMA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şahinler Milli Parkı Telefon

şahinler milli parkı iletişim , telefon , şikayet

Şahinler milli parkı hava durumu

şahinler milli parkı ekşi

Saygılarımla

Numan Koçak

BENİ İNSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Daha Fazla Göster

Numan Koçak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün