Doğa Gezileri

Botanik Parkı Ankara Nerede ?

Botanik Parkı

Botanik Parkı Ankara Nerede ? Nasıl Gidilir ? Botanik Park nerede Ankara ? Botanik Park Adres ? Çankaya Caddesi ile Cinnah Caddesi arasında yer alan Botanik Parkı Ankara , Atakule ‘nin bitişiğinde bulunmaktadır. Ankarada gezilecek yerler kategorisinde yer alıyor.

Botanik Park Ankara Nasıl Gidilir ?

Ankara Botanik park ulaşım ? Botanik Park Ankara durağından geçen otobüsler Kızılaydan kalkıyor. Kızılay dan 135 – 413 – 407 ya da 188 nolu otobüslere ya da taksiye binerek Botanik Park durağında ( hangi durakta inmem gerekli : Botanik Parkı Atakule durağı ) inip parka ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüs olarakta Oran Sitesi dolmuşunu tercih edebilirsiniz.

Botanik Park harita için Tıklayınız.

Botanik Park Resmi

Botanik Park Hakkında Bilgi

Botanik park nasıl bir yer ? Ankara Botanik Park Özellikleri ? Botanik Park Çankaya , 56.400 metrekare alana sahip ve havuz alanı , çocuk oyun alanı ve spor alanı da yer alıyor. Botanik Park Cankaya 1970 yılında Prof. Dr. Yüksel Öztan tarafından tasarlanmış. Botanik Parkı’na güvenlik ve diğer birimler olarak Çankaya Belediyesi bakıyor. Ankara gezilecek parklar statüsünde.

Çankaya’nın yokuşlarının tepesinde kalan park biraz çukurda kalıyor ve daha izole konumda. Atakule de sinemaya gidip ya da gezindikten sonra park ziyaret edilebilir. Parkın giriş kısmındaki uzun eşek oynayan çocuklar heykeli zaman tünelinde nostalji yapmamızı sağlıyor. Botanik Parkında sonbahar da ya da kar yağınca kartpostallık görüntüler ortaya çıkıyor. Ankara’nın minyatür Central Parkı olarakta adlandırabiliriz. Parkın orta kısmındaki havuzun içinde eskiden kırmızı balıklar varmış. Harabe durumdaki çiçek serasının durumuna ise üzüldüm. Behzat Ç dizisinin bazı setleri bu serada çekilmişti.

ankara-cankaya-botanik-park-2
Botanik Parkı Ankara Nerede

Botanik Parkı sessiz , sakin bir park olmasına karşın , Seğmenler Parkı ise bu parka göre daha popüler ve kalabalıktır. Botanik Park içinde cafe bulunmuyor. Mangal harici pikniğinizi yapabilirsiniz. Botanik Parkta tuvalet ( lavabo , wc ) ise mevcut. Botanik Park dış çekim fotoğraf çekimi için nişanı ve düğünü olanların tercih ettiği yerler arasında. Doğum günü kutlamaları ve çeşitli davetler için de burası ya da Seğmenler Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Parka giriş çıkış saatleri ise yok , her saat dolaşabilirsiniz. ( çalışma saatleri ) Aracınızla gelmişseniz park kenarında ücretsiz park yeri ( otopark ) ni kullanarak ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Botanik Park bisiklet mola yeri olarak değerlendirilebilir.

botanik park fotoğrafları

Botanik park hava durumu

Botanik Park ekşi

Botanik Park foursquare

Botanik Park şikayet , telefon , iletişim
(0312) 458 89 00

Saygılarımla

Botanik Parkı Ankara Nerede

Numan Koçak

Beni İnstagramdan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Daha Fazla Göster

numankocak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün