Bisiklet

Gran fondo Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 13 Kasım 2016 Pazar günü saat 10:30’da Gran fondo Kıbrıs‘a ev sahipliği yapacak. Kıbrıs Granfondo Startı Girne Kapısı Lefkoşa’dan verilecek.Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafında ve ülkeye başkentlik yapan bölümüdür. Granfondo bisiklet etkinliği , lisanslı veya sağlık belgesi edinen amatör bisikletçilerin katıldığı organizasyondur.

Kısa Parkur 20 km

Orta Parkur 57 km

Uzun Parkur 123 km

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yerleşimleri

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs’ın önemli yerleşim yerleri, başkent Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt ve İskele’dir.KKTC, etkisinde bulunduğu Akdeniz ikliminden dolayı fazla yağış almaz.Genellikle sıcak ve kuraktır.Kıbrıs Türk mutfağı ve Rum mutfaği ile benzerlikler göstermektedir. Bu çerçevede şeftali kababı ve pilavuna gibi yemekler, molehiya, keçi peyniri, hellim kızartması, hellimli, tatlı olarak da reçel ya da meyve şekerlemesi diye nitelenebilecek macun anılabilir.

YOUTUBE KANALIMA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Gran fondo Kıbrıs Bisiklet Etkinliği

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük gelirlerinden biri olan turizmin ülkede büyük yeri vardır.Yağışlar Aralık ve Ocak aylarında yoğunlaşıp ortalama deniz sıcaklığı altı ayı aşkın bir süre 20 derecedir.

Kuzey Kıbrıs Gezilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde gezilecek yerler arasında Lefkoşa, Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Selimiye Camii, Girne Eski Liman, Yeşil Hat, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St.Hilarion Kalesi, Gazimağusa Şehri, St.Barrabas Manastırı, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi, Salamis Harabeleri,  Othello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii ve Karpaz yer alır.

granfondo kıbrıs
granfondo kıbrıs

Kuzey Kıbrıs Gran fondo

2015 yılında Kuzey Kıbrıs Şampiyonası’nın koşulduğu parkur bu sene uzun parkur olarak koşulacak.

Zorlu tırmanışların olduğu, yol kalitesinin çok güzel olduğu, sadece 10 kilometrelik kısımın mıcırlı olduğu , manzarası için bile sürmekten bıkılmayan bir yol olması parkuru daha önce geçenlerin yorumlarından sadece bazıları.
Bolca İniş ve çıkışların çok olduğu Gran fondo Kıbrıs‘ın toplam ödülü ise 10.000 tl olarak açıklandı.

granfondo cyprus

Gran fondo Marmara‘ya katıldım çok keyifli ve kaliteli bir organizasyondu.Sizde bisiklet deneyimizi bir tık artırmak için bu tür güzel organizasyonlara katılıp eğlenip sosyalleşebilirsiniz tavsiye ederim…Velotürk’ün 4-6 Kasım’da İzmir/Çeşme’de düzenlediği Velotürk Granfondo Çeşme etkinliğini de kaçırmayın derim…
19 Mayıs 2017 Başkent Gran fondo (Ankara Granfondo)

Saygılarımla NUMAN KOÇAK

Granfondo Kuzey Kıbrıs Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ…

Stravadan beni takip etmek için Tıklayınız…

Daha Fazla Göster

numankocak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün