Bisiklet

Bozüyük

Bozüyük Eskişehir

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Bozüyük bisiklet antrenmanın hakkında bilgiler vermek istiyorum.Saaat 12:00 civarında Eskişehir Odunpazarı‘ndan yola çıktım. Strava programını çalıştırdım ,Üniversite Caddesi üzerinden Bursa Yolu’na geçiş yaptım. Hava sıcaklığı 22 derece civarında seyrediyordu. Bisiklet için gayet elverişliydi. Bozüyük yol ayrımına geldim.Sol taraf Bilecik,Bursa,Antalya’ya sağ taraf Bozüyük merkeze gidiyor. 50 km pedalladıktan sonra Bozüyük’e vardım.

YOUTUBE KANALIMA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bozüyük Yolu

Yolda inişli çıkışlı tırmanma şeridi bir hayli fazlaydı. Giderken rüzgar arkamdaydı.  30.9 km ortalama ile Bozhüyük‘e vardım.Bozüyük Migros’tan enerji verici bar , powerade vs. aldıktan sonra terim soğumadan hemen Eskişehir güzergahına tekrar dönüş yaptım. Şansıma giderken de rüzgar arkamdaydı. Gelirken indiğim %8 eğimli rampayı rüzgar arkamda olmasının da etkisiyle bir hayli hızlı çıktım. Rüzgar bu sefer arkamdan daha iyi ivme kazandırıyordu. Bu sayede 50 km lik yolu 31.4 km ortalama ile tamamladım. Toplamda 100 km lik yolu 3 saat 10 dk gibi bir süre ile Eskişehir-Bozüyük Bisiklet Antrenmanı’nı tamamladım. Yol gidiş geliş çok akıcı ve emniyet şeridi baya büyük. Yolda her hangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Yol istikametinde su vs almak için yer yer benzikler mevcut.

Bozüyük Tarihi

Bozüyük Bilecik iline bağlı bir ilçe olup Eskişehir merkeze 45 km mesafededir. Hititler,Frigyalılar,Persler,Roma,Bizans,Selçuklu Türkleri ve Osmanlı egemen olmuştur.Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın düşmesinin ardından düşmanın Eskişehir’e ilerlemesini durdurmuştur. 4 Eylül 1922 de Yunan İşgali’nden kurtulmuştur.

Saygılarımla Numan Koçak 

14.10.2014

Eskişehir Bozüyük Bisiklet
Eskişehir Bozüyük Bisiklet

Daha Fazla Göster

Numan Koçak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün