Doğa Gezileri

Kartaltepe Kent Ormanı

Kartaltepe Kent Ormanı nerede? nasıl gidilir? iletişim? saatleri? telefon?

Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Ankara’nın Keçiören semtinde Ovacık Mahallesi’nde yer alıyor. Şehir yaşantısından bunalanlar ve piknik yapmak isteyenler için rahat bir nefes almaya yarayacak bir yer.

Mesire Alanı Pazartesi-Salı günleri temizlik nedeniyle kapalı konumda.

Hafta içi ise 10:00-21:00

Hafta sonu 08:00-21:00 saatleri arasında ziyaretçilerini kabul ediyor.

Giriş Otomobil 5 TL

Normal Yaya Girişi Kişi Başı 1 TL

Kartaltepe Piknik Alanı
Kartaltepe Kent Ormanı

Kartaltepe Mesire Alanı Nerede

Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Harita

Keçiören Kartaltepe Kent Ormanına Nasıl Gidilir

Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Adres
Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Adresi

Ankara Forum(Forum Ankara Outlet) ve Semerkand Kültür Merkezi’nin karşısında bulunuyor.Anadolu Bulvarı’ndan gelecekler Karşıyaka mezarlığını geçip Konya-Adana istikameti çevre yolu girişinden çevre yoluna girerek  ve sonrasındaki ilk çıkış olan Etlik-Keçiören çıkışından buraya ulaşabilirler.Etlik tarafından gelecekler ise Yozgat Bulvarı tarafından buraya ulaşım sağlayabilirler.

YOUTUBE KANALIMA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

bisiklet yolu

Kartaltepe Piknik Alanı

Keçiören Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliği ile binlerce ağaç dikilmiş.Doğa yürüyüşü için ormanın hemen yanındasınız.Kamelyalar,orman masaları,banklar,piknik ve mesire alanları da mevcut.Bisiklete binmek isteyenler için bisiklet yolu, temiz havada spor yapmak isteyenler için koşu parkuru ve yürüyüş yolu, spor aletleri, voleybol ve futbol sahaları bulunuyor. Ayrıca çocuklar için oyun alanları, çocuk bakım odası ve bay-bayan mescitte düşünülmüş.

keçiören kartaltepe mesire alanı

Küçük gölette su bisikleti kiralayıp keyifli vakit geçirebilirsiniz.Bunun fiyatı ise 20 dakikası 10 TL. Kartaltepe Piknik Alanı’nda Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yıllarında Gelibolu Yarımadası’ndaki Çanakkale şehitlerimiz de unutulmamış.Mesire alanının en tepe kısmında sembolik olarak Çanakkale Şehitler Anıtı, Seyit Onbaşı ve Kahraman Türk Askeri heykelleriyle Çanakkale Destanı ölümsüzleştirilmiş durumda.

çanakkale anıtı

Daha Fazla Göster

numankocak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Hiç iyi bir yer değil güvenlik bayanlara saldırıyor bıçak sopalarla güvenli bir yer değil bugün piknik alanında buzu sopalarla üzerimize yürüdüler aile olarak gitmemizi rağmen bizlere laf attılar nasil belediye calisani var anlamam veremiyorum kızlarımızı kimlere emanet ediyoruz . İlk önce 2 kişi diye SONR çoğaldıkça silah çektiler bize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün