Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük tema parkı olan Ankapark ( Wonderland Eurasia ) 1 milyon 300 metrekare alanıyla Ankara da 20 Mart 2019 çarşamba günü açılışı gerçekleşerek ziyaretçilerine kapılarını açtı. Yıllık 5 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen parkta 2117 adet eğlence ünitesi bulunuyor.

Toplamda 6800 kişilik açık ve kapalı otaparkı bulunan Wonderland Euroasia , açık otopark alanına konulan güneş enerjisi panelleri sayesinde kendi enerjisini kendisi üretiyor.

Parkın içerisindeki üniteler yaş sınırı olmaksızın çocukların hayal dünyalarını geliştirip aynı zamanda eğitici ve öğretici becerilerinide geliştirecek hizmeti veriyor. Parkta kültürel ve sanatsal etkinlikleri de olacak.

YOUTUBE KANALIMA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

wonderland euroasia

wonderland euroasia

İçindekiler

Ankapark nerede , nasıl gidilir , harita , yol tarifi , giriş ücreti ne kadar ?

Ankara Ankapark Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde kurulmuş olup Sıhhıyeden kalkan İstanbul yolundan geçen Etimesgut, Sincan ego otobüsleri ile çiftlik kavşağındaki durakta inip kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. ( çiftlik girişi ) Ayrıca Ulus’tan kalkan İstanbul Yolu’ndan geçen dolmuşları kullanabilirsiniz.

( Ankapark durağı ) ( Ankaparka nasıl gidilir ) ( Ankapark a nasıl gidilir ) Ankapark giriş kapısı nerede : İstanbul Yolu üzerinden ve Anadolu Bulvarı kısmından parka girişler mevcut. ( Ankapark adres )

Ankara eğlence parkı Aşti’ye 8km, Yüksek Hızlı Tren Garı ( YHT )’na 7km, Esenboğa Havalimanı’na ise 35 km mesafede bulunuyor.

Haritası

ankapark nerede

ankapark nerede

Ankapark saat kaçta açılıyor – kapanıyor

Yazın açılış ve kapanış saatleri farklılık gösterse de kışın 10.00-22.00 saatleri arasında açık olacağı belirtiliyor.

( Açılış ve kapanış saati , giriş saatleri , giriş çıkış saatleri , çalışma saatleri , çalışma günleri , açık mı , acikmi )

Ankapark 23 Nisan‘a kadar hafta içi Açılış : 11:00 – Kapanış: 18:00

Hafta sonu Açılış : 11:00 – Kapanış: 20:00

Pazartesi günleri ise park kapalı.

Ankapark giriş ücreti ne kadar ?

-31 Mart 2019’a kadar parkı gezmek ücretsiz . ( giriş ücretli mi , ne zamana kadar ücretsiz , bedavamı , bedavami , engelli girişi )

-2 Nisan 2019 tarihi itibariyle ücretli

Ankara park Fiyat listesi ( oyuncak fiyatları , ücreti , giriş fiyatları , ücretleri , bilet , bugün , bütçe, fiyat tarifesi, giriş fiyatı )

 • Oyuncakların biniş fiyatları büyüklüklerine bağlı olarak 4,5,6,8 ve 15 TL olarak kredinizden düşüyor.
 • Yetişkin ve çocuk günlük giriş ücreti 25 TL  ( 25 TL’nin 5 TL’si giriş ücreti, geri kalan 20 TL ise kartınıza kredi olarak yüklenip içerideki oyuncaklarda kullanılabilicek.)
 • Günlük sınırsız giriş 150 TL
 • Günlük sınırsız VİP giriş 190 TL
 • Yıllık sınırsız giriş 950 TL
 • Yıllık sınırsız VİP giriş 1250 TL
 • VİP Tur 750 TL
 • 4 kişilik aile için günlük giriş 80 TL
 • 5 kişilik aile için günlük giriş 94 TL
 • 6 kişilik aile için günlük giriş 100 TL
 • 0-2 Yaş girişleri ücretsiz

Ankapark Foto

ankapark ankara

ankapark ankara

dinazor müzesi

dinazor müzesi

Ankaparkta neler var ? Ankapark da ne var ? Ankapark Bilgi ?

Başkente ve Tüm Türkiye’ye değer katacak olan bu park her yaştan ziyaretçinin eğlenmesi için tasarlanan  nostalji kadar hayal dünyasına kaçış ve bitki çeşitliliği ile de özel bir dünyanın içinde yaşatıyor insanı. 110.000 metrekare kapalı ve 190.000 metrekare açık alanı ile yaz ve kış koşullarına uygun olarak tasarlanmış. Parkın giriş kısmı 13 farklı Selçuklu kapısı şeklinde yapılmıştır.

Ankapark Bölümleri

12 tematik bölümden oluşan Ankapark Ankara ; 5 kilometrelik tren parkuru, 207 metre genşliğinde müzik ve ışıklı su dansı, lazer arenası, buz mağarası, Türkiye’nin en büyük çok boyutlu sineması, otorobot, lav macerası, zelzele ve Digital Dark Ride, simülasyonla uçuş imkanı sağlayan 100 kişilik uçan tiyatro, Avrupa’nın en büyüğü olan 50 metre yükselebilen 100 kişilik uçan adası, 75 metrelik kule, Türkiye’nin en yüksek bot kulesı Wind Riders, 26 tane büyük roller coaster, 180 tane orta büyüklükte roller coaster yer alıyor. ( ankapark oyuncakları )

Ankapark Fotoğrafları

ankapark nerede

ankapark nerede

ankapark roller coaster-min

ankapark roller coaster-min

Dünyanın en fazla burguya sahip olan roller coaster‘ı ”Lightspeed” 48 saniye süreyle ziyaretçilerine adrenalin dolu dakikalar yaşatıyor. Go kart ( gokart ) ve çarpışan arabalar ise ayrı keyifli.

İçerde cafeler, mağazalar ve hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor. ( firma ) Ayrıca mescit ( cami ), bebek bakım odaları, wi-fi, emanet eşya ofisleri, ambulans ve itfaiye de konuşlanmış durumda. Parkta şehir dışından gelenlerin konaklayabileceği otelde bulunuyor.

ankapark nasıl gidilir

ankapark nasıl gidilir

ankapark açılış

ankapark açılış

Park 2 milyondan fazla bitki ve ağaç türüne ev sahipliği yapıyor. 20.000 ile 25.000 insan kapasitesini kaldıracak şekilde dizayn edilmiş. Çocuklar tema parkta bir kanal üzerinde gezerek Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine ait kültürel değerlerimizi tanıyor. Sinema salonları, buz pisti, 30.000 kişilik Ankapark konser alanı, açık ve kapalı aquapark, bowling salonları, 100.000 metrekarelik havuz bölümü, dinazorlar ormanı ve müzesi ( dinozor ) , 70 metre ile dünyanın en büyük dinazoru, digital oyun salonları, yöresel yemek lezzetlerinin sunulduğu Osmanlı Sokağı ziyaretçilerin dikkatini çeken yerler arasında yer alıyor. Ankapark konser alanında bir çok ünlü isim konser veriyor. Ankapark konserleri 30.000 kişilik konser alanında yapılacak. Ankapark konser bileti ( biletleri ) ise giriş fiyatına dahil. Ankapark buzdolabı oyuncağı da farklı oyuncaklar arasında yer alıyor. Cumartesi ve pazar günleri tüm oyuncaklarda extra bir yoğunluk oluşuyor. Dev fıskiye gösterisi ise mükemmel.

ankapark giriş ücreti

ankapark dinazor

Ankapark tema park iletişim , yönetim ve danışma içinTıklayınız.

Ankapark eleman alımı için Tıklayınız.

Ankapark güvenlik ve güvenlik alımı için Tıklayınız.

Ankapark vikipedi

Ankapark haberleri

Ankapark ekşi

Ankapark facebook

Ankapark instagram

Ankapark ihalesi 29 yıllığına kazanan GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu’dur ve Ankapark genel müdürü Cem Uzan’dır.

Ankapark maliyeti yaklaşık 1 milyar 450 milyon lira

Ankapark canlı izle ve son durum henüz faal değil.

Ankapark a.ş diğer adı Wonderland Eurasia

SAYGILARIMLA…

NUMAN KOÇAK

İnstagramdan takip etmek için TIKLAYINIZ.