Doğa Gezileri

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy ne zaman açıldı ? Altınköy ne zaman yapıldı ? Altınköy tarihi ? Altinkoy müze ve köy alanı 15 Mart 2018 tarihinde ziyaretçilere açıldı.

Altınkoy open air museum

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Adres olarak Altınköy hangi semtte ? Altınköy açık hava müzesi nerede ? Altınköy parkı nerede ? diye soracak olursanız Ankara / Altındağ İlçesi’ne bağlı Beşikkaya Mahallesi’nde açılışı gerçekleşen bir açık hava müzesi. Altın köye nasıl gidilir ? Altınköy nasıl gidiliyor ? Karapürçek , Mamak yol güzergahı takip edilerek ulaşılıyor. Altınköy müzesine otobüs nerden kalkıyor ? Altınköy nerede nasıl gidilir? Toplu taşıma ile ulaşım sağlayacaklar için Ulus’tan hareket eden Altındağ ego ve paralı otobüslerle ulaşım sağlayabilir. Altınköy dolmuş ? Dolmuş maalesef geçmiyor. Altınköy kaç km ? Kızılay dan Altınköy gidiş yaklaşık 15 km mesafede.

altınköy haritası , altınköy yol haritası , altınköy navigasyon

altınköy harita
altınköy harita

Altınköy giriş


Altınköy calisma saatleri ? Altınköy ziyaret saatleri ? Altınköy giriş saatleri ? Altınköy saatleri ? Altinkoy açık hava müzesi açılış saati 10:00 kapanış saati 19:00 . Altınköy ne zaman açık ? Altınköy ne zaman kapalı ? altınköy pazartesi açık mı ? Altınköy hangi gun kapalı ? Müze pazartesi hariç her gün açık durumda. Altınköy calisma saatleri ? Müzeye son giriş saati ise 18.30. Altınköy giriş ücreti ? Altınköy ücretleri ? Altınköy ucret ? Atınköy giriş ücreti ne kadar ? Altınköy giriş ücreti 2019 ? Müze giriş ücreti tam 5 TL öğrenci 2 TL. Çocuk girişleri ise ücretsiz. 10 kişi ve üzeri tam ziyaretçi girişlerinde giriş 4 TL. Öğrenci grupları Müze Müdürlüğü’nden randevu olarak müzeyi gezebiliyorlar. Müze konakları 17:45 kapanıyor.

Altınköy bugün açık mı ? Altınköy yarın açık mı ? , Altınköy bayramda açık mı ? , Altınköy 23 nisanda açık mı ? , Altınköy 1 mayısta açık mı ? , Altınköy ramazanda açık mı ? , Altınköy hangi günler açık ? , Altınköy hangi gun kapalı ? gibi sorulanıza Altınköy resmi internet sayfasında yanıt bulabilirsiniz.

Altınköy Açık Hava Müzesi Kahvaltı ( Brunch )

Altınköy Ankara kahvaltı yapmak için ve ev yemekleri yemek için yan yana Döngeller Konağı ve Emdiler Konağı bulunuyor. Konakların içerisinde ya da dışarda kahvaltınızı yapabiliyorsunuz. Altınköy de kahvaltı yapmak için gitmeden önce yer bulmak adına rezervasyon yapabilirsiniz.

Emdiler Konağı telefon numarası : 0505 942 33 01

Döngeller Konağı telefon numarası : 0532 687 27 77

altınköy resmi

altınköy fotoğrafları
altınköy fotoğrafları

Altınköy Konakları – Altınköy evleri

Köyde Emdiler Konağı , Döngeller Konağı , Berberler Konağı , Akmanlar Konağı , Katırcı Konağı , Ayvacık Konağı , Hacı Osmanoğlu Konakları bulunuyor. Bu konaklar Kastamonu ve Karabük yöresinden getirilmiş çivi kullanılmadan yapılmış konaklardır. Bu konaklara çantı ev konakları adı veriliyor. Altınköy butik otel ? Altınköy otel ? Köy evi konseptindeki bu 5 çantı ev misafirlerine hizmet veriyor. Çantı ev konakları için detaylı bilgi için linke tıklayınız.

Altınköy sanal tur için tıklayınız.

altınköy görseller

Altınköy Asma Köprü

Altınköy asma köprüsü ve yel değirmeniyle düğün fotoğrafları çektireceklerin uğrak mekanı konumuna geldi. Altınköy düğün çekimi için gerçekten Ankara da sayılı yerler arasında geliyor. Altınköy fotoğraf çekimi için nefis bir yer.

altınköy asma köprü

Altınköy hayvanat bahçesi de genelde çocukların ve yetişkinlerin sık ziyaret ettikleri yerlerden. Altınköy de neler var ? Yaban hayatını gösteren Yaban Hayatı Müzesi ,
Etnoğrafya Müzesi , Köy Müzesi , Oyuncak Müzesi , Çocuk Etkinlik Evi Altınköy gezisi yapacakların mutlaka uğraması gereken yerlerden. Köy de
camii , çamaşırhanesi , okulu , bakkalı , köy evleri , yel ve su değirmeni , asma köprüsü , köy kahvesi köyün içinde yer alıyor.

altınköy fotoğraf

Altın köy Açık Hava Müzesi’nde kuzu , koyun , öküz , inek ,eşek , at , köpek , kedi , kuş , ördek , hindi , ceylan , arı , horoz , tavuk ve geyik bulunuyor.

Altınköy bisiklet kiralama ve kullanım açısından yasak. Altınköy parkı dış kısmında bisiklet park yerleri mevcut. Altınköy mesire alanı ve Altınköy piknik alanı ise yok. Altınköy kış mevsiminde de ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Altınköy otoparkı ise mevcut. Özel aracınızla geldiyseniz rahatlıkla otoparka bırakıp parkı gezebilirsiniz. Altınköy tanıtımının daha da güzel yapılıp yerli ve yabancı turistlerin ziyaret sayısı artırılmalıdır.

Genellikle temmuz aylarında geleneksel olarak gerçekleştirilen hasat şenliğinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu aktivitelerden bazıları halk oyunları , çocuk oyunları , köy ritüelleri , buğdayları biçme , değirmende un yapma , köy ekmeği yapımı , şerbet yapma , simit yapma , limonata ikram edilmesi ve geleneksel sanat dallarının sergilenmesidir. Altınköy aşure şenliği de her yıl geleneksel olarak olmakta ve aşure ikramları yapılmaktadır. Altınköy süt ve süt ürünleri satışıda mevcut. Altınköy şikayet ve yorum için tıklayınız.


YOUTUBE KANALIMA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

altınköy hava durumu

altınköy ekşi

altınköy ankara iletişim

altınköy instagram

altınköy facebook

altınköy youtube

altınköy foursquare

altınköy forum

Daha Fazla Göster

Numan Koçak

Arkeolog,sporcu,araştırmacı,doğa tutkunu,gezmeyi,görmeyi,yeni yerler keşfetmekten büyük keyif alan bir maceraperest…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün